در زیر 4 برنامه از مفید ترین، سفارش شده ترین و جالب ترین برنامه های کاربردی عرضه شده است.

1. Shazam

این یک برنامه کاربردی مفید برای کسانی است که یک بار آهنگی را شنیده و یا تبلیغ آن را در یک مغازه مشاهده کرده اند، اما قادر به تشخیص آن نیستند. برنامه کاربردی " Shazam " بر روی گوشی های هوشمند یک " موتور یابنده موسیقی " بوده و یک کارکرد ساده اما خوب برای شما به ارمغان می آورد: گوشی را رو به روی موسیقی در حال پخش نگه دارید، برنامه Shazam آهنگ و خواننده آن را تشخیص می دهد. کاربران همچنین می توانند از ویدیوهای موجود در یوتیوب بازدید کنند. Shazam در اصل یک برنامه کاربردی در گوشی های هوشمند است اما می تواند بر روی آیپد نیز دانلود شود.

2. The Good Food Guide 2011

این برنامه به عنوان پر فروش ترین و بهترین راهنما برای صرف شام بر روی آیفون قابل دسترس است. The Good Food Guide 2011 سال گذشته راه اندازی شد و در عین در برداشتن راهنمای کلی برای خوردن غذا در سال 2011، به مرور بهترین رستوران ها در انگلستان می پردازد. با استفاده از سیستم تلفنی موقعیت یاب جهانی و خدمات مکان یابی WiFi کاربران می توانند رستوران های نزدیک به محل زندگی خود را شناسایی کرده و برای رزرو میز در آن به وب سایت رستوران رفته و بر روی شماره تلفن نوشته شده کلیک کنند.

3. OmniFocus

آیا همیشه فراموش می کنید که لباس هایتان را از خشکشویی پس بگیرید؟ OmniFocus این مشکل را حل می کند. این برنامه توسط متخصصان تولید برنامه های کاربردی در شرکت Omni Group طراحی شده و به عنوان یک task manager با توجه به قابلیت مکان یابی بر این اساس ساخته شده است که کارهای خاص با هدف های مختلف انجام شود. OmniFocus با استفاده از GPS و قابلیت مکان یابی WiFi در آیفون لیست کارهای روزمره کاربر را با توجه به موقعیت مکانی آن ها سازماندهی می کند.

4. Data Vault Password Manager

در حالی که روز به روز برنامه های کاربردی و خدمات IT از طریق وب عرضه می شود، مشتریان انتظار دارند تا بتوانند پسورد های گیج کننده را به یاد آورند. این برنامه توسط شرکت کالیفرنیایی Ascendo Inc طراحی شده و یک راه مبتکرانه برای ذخیره سازی تعدادی از پسوردها، پین کدها، جزئیات کارت اعتباری و دیگر اطلاعات حیاتی شخصی در کنار سیستم های امنیتی قوی برای نصب بر روی آیفون، آیپد و iPod Touch ارائه می کند.