شگفت انگیز: در مطلب YAC دستیاری حرفه ای برای ویندوز به معرفی این نرم افزار پرداختیم. اگر تا کنون آن را نصب نکرده اید پیشنهاد می کنیم این کار را انجام داده و در این مطلب با ما همراه شوید تا با ویژگی های بیشتر این نرم افزار را بشناسید و به درستی آن ها را به کار بگیرید.

پس از اجرای نرم افزار گوشه ای از دسکتاپ شما نشانگر میزان ترافیک CPU و میزان فضای اشغال شده RAM را نمایش می دهد که با کلیک کردن روی هر قسمت لیست نرم افزارهایی که منابع سیستم را اشغال کرده اند نمایش داده شده است. در هر دو مورد با فشردن کلید Boost می توانید منابع سیستم را آزادتر کنید تا از کند بودن ویندوز کاسته شود.

چگونه از خرابی و کند شدن ویندوز رایانه مان جلوگیری کنیم

برای ابز کردن محیط اصلی نرم افزار در قسمت system tary روی آیکن نرم افزار کلیک کنید.

چگونه از خرابی و کند شدن ویندوز رایانه مان جلوگیری کنیم

در صورتی که برای بار اول باشد که نرم افزار را باز می کنید به جای کلید Fix در تصویر بالا کلید Examine وجود دارد. با فشردن این کلید کل سیستم شما بررسی شده تعداد مواردی که می تواند برای ویندوز شما اشکال ایجاد کند نمایش داده خواهد شد. شما می توانید تک تک موراد را جداگانه بررسی و رفع کنید یا اینکه با فشردن کلید Fix همه ی موارد را به پیشنهاد YAC رفع کنید.

محافظت از ویندوز

در تب Protection توصیه به چک کردن تعدادی از موارد امنیتی در ویندوز می شود که می توانید جداگانه طبق نظر خود تغییر دهید. به عنوان مثال می توانید مرورگر پیش فرض یا موتور جستجوی پیش فرض را تعیین و تثبیت کنید.

چگونه از خرابی و کند شدن ویندوز رایانه مان جلوگیری کنیم

مقابله با بدافزارها

بدافزارها یا Malware ها برنامه های رایانه ای هستند؛ به علت آنکه معمولاً کاربر را آزار می دهند یا خسارتی بوجود می آورند، به این نام مشهورند. برخی از آنان فقط کاربر را می آزارند. مثلاً وی را مجبور به انجام کاری تکراری می کنند. اما برخی دیگر سیستم رایانه ای و داده های آن را هدف قرار می دهند که ممکن است خساراتی به بار آورند. در عین حال ممکن است هدف آن سخت افزار سیستم کاربر باشد. پس از بین بردن آنها امری ضروری برای حفظ امنیت و سلامت ویندوزتان می باشد. در قسمت Anti-Malware می توانید سیستم را بطور کامل یا فقط قسمتی از آن را اسکن کنید و Malware های احتمالی را شناسایی و از بین ببرید.

چگونه از خرابی و کند شدن ویندوز رایانه مان جلوگیری کنیم

بهتر است قبل از شروع اسکن پایگاه داده YAC را به روزرسانی کنید تا اطلاعات جدیدترین بدافزارهای ساخته شده را دریافت کنید.

پاکسازی ویندوز از فایل ها و تنظیمات ناخواسته

در قسمت Cleanup همان عملکرد Cleanup ویندوز را خواهید داشت با این تفاوت که YAC این کار را سریعتر انجام داده و می توانید انتخاب کنید که چه مواردی پاکسازی شوند.

 

 

 • دانلود و مشخصات فایل

 • حجم: 12.20 مگابایت

 • نسخه: 4.7.33

 • اجرا در: ویندوزهای XP, 7, 8