سایر موارد لازم برای افزایش امنیت گوشی

اگر کاربر، دقت لازم را نداشته باشد تمامی اطلاعات وی ممکن است قابل‌ ردیابی، دانلود و یا حتی به اشتراک‌ گذاری در اینترنت باشد و به این ترتیب زمینه برای سرقت توسط افراد سودجو فراهم می‌‌شود.
موارد دیگری نیز وجود دارند که به نوبه خود نقش مهمی در تامین امنیت گوشی شما ایفا می کنند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

امنیت گوشیاز امکانات امنیتی موجود در سیستم‌ عامل بهره ببرید

استفاده از قفل صفحه ‌نمایش و رمزنگاری ابتدایی ترین کاری است که می توانید برای تامین امنیت گوشی استفاده کنید. در حالت کلی تنوع زیادی در قفل صفحه ‌نمایش وجود دارد که می توانید بسته به سرعت و سهولت استفاده از آن ها، یکی را برگزینید.پین کد، الگو (Pattern)، تشخیص چهره، اثرانگشت همه دست به دست هم می دهند تا به رشد امنیت گوشی هوشمند شما کمک کنند.

برای امنیت گوشی از اپلیکیشن های ضد ویروس استفاده کنید

اگر گوشی شما از لحاظ سخت افزاری در وضعیت خوبی به سر می برد، نصب یک آنتی ویروس تاثیر منفی بر روی عملکرد آن نخواهد گذاشت.به طور حتم داشتن یک برنامه کاربردی از نوع ضد ویروس کار شما را در تامین امنیت گوشی راحت ‌تر می ‌کند.

به وسیله چند حساب کاربری از حریم خصوصی خود محافظت کنید

در نسخه ‌های جدید سیستم ‌عامل اندروید گزینه ایجاد حساب‌های کاربری وجود دارد که شما را قادر می سازد تا بدون دغدغه گوشی خود را به اطرافیان بسپارید.و نگران امنیت گوشی نباشید.همچنین یک حساب کاربری عمومی برای هرکسی که می‌ خواهد از دستگاه شما استفاده کند محدودیت دسترسی به اطلاعات ایجاد می کنید.برای این کار وارد قسمت Users در Setting شوید.

از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

اگرچه یک کاربر حرفه ای می تواند از راه دور اطلاعات خود را از روی دستگاه پاک کند، اما دست وی به جایی بند نیست و اگر از آن اطلاعات پشتیبان گیری نکرده باشید تمام اطلاعات خود را از دست خواهید داد.پس این مورد نیز از جمله موارد پیشگیرانه در امنیت گوشی به شمار می رود.

فعال کردن قسمت پاک ‌سازی از راه دور

با وجود اینکه فعالیت های بالا امنیت گوشی بسیار بالای شما را تضمین می کند، اما یک قدم دیگر باقی خواهد ماند و آن قابلیت حذف اطلاعات دستگاه از راه دور است.در مواقعی که امیدی به باز پس گیری دستگاه نیست، می توانید از اپلیکیشن های کاربردی زیادی که در این زمینه وجود دارند استفاده کنید که از جمله آن ها می توان ۳CX Mobile Device Manager را نام برد.